مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

برای این که شما بتوانید به کشور کانادا مهاجرت کنید، راه‌های مختلفی وجود دارد. هر ساله بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کانادا هستند. برای افراد با شرایط مختلف راه‌های متفاوتی وجود دارد تا به کشور کانادا مهاجرت کنند. در مطلب امروز قصد داریم راه‌های مختلف مهاجرت به کانادا و شرایط مهاجرت به این کشور را بررسی کنیم. کشور کانادا یکی از کشور‌های پیشرفته و بزرگ است، شرایط مناسب اجتماعی، آموزشی و اقتصادی کشور کانادا، باعث می‌شود بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کانادا باشند. اگر شما نیز قصد مهاجرت به این کشور را دارید، ادامه مطلب را مطالعه کنید.  


 شرایط مهاجرت به کشور کانادا از طریق روش‌های مختلف:

در این بخش راه‌های مختلف برای مهاجرت به کانادا را بررسی خواهیم کرد. یکی از شیوه‌های مهاجرت به این کشور، مهاجرت از طریق گرفتن ویزای دانشجویی است. به دلیل شرایط مناسب آموزشی کانادا، مهاجرت و گرفتن ویزا از طریق تحصیل، یکی از معمول‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور است. در واقع گرفتن ویزای دانشجویی یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور است که اخیرا مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. بسیاری از افراد متقاضی مهاجرت به کانادا، اغلب از این شیوه برای گرفتن ویزا استفاده می‌کنند. قوانین این کشور در رابطه با ویزای دانشجویی و اقامت از طریق تحصیل، نسبتا راحت و قابل قبول هستند. با توجه به این که بعد از فارغ التحصیلی در این کشور، شرایط گرفتن اقامت دائم نیز برای افراد فراهم می‌شود، ویزای دانشجویی از شیوه‌های مورد علاقه افراد محسوب می‌شود. افرادی که در این کشور فارغ التحصیل می‌شوند، می‌توانند از راه‌های مختلف برای گرفتن اقامت دائم، اقدام کنند.
یکی دیگر از راهکار‌های مهاجرت به کانادا، مهاجرت به این کشور از طریق اسکیل ورکر است. با توجه به شرایط امتیاز بندی فدرال و استان‌های کشور کانادا که در سال 2022 انجام شد، برای مهاجرت از طریق شغل و تخصص شرایط ویژه‌ای تعیین شد.  برای مهاجرت از طریق شغل، تخصص و اسکیل ورکر باید شرایط زیر را داشته باشید. سن افراد متقاضی باید زیر سی و پنج سال باشد، مدرک تحصیلی افراد برای گرفتن ویزا از این طریق، باید فوق لیسانس باشد. افراد متقاضی مهاجرت از طریق تخصص و اسکیل ورکر، باید حداقل پنج سال سابقه کار داشته باشند. این افراد باید دارای نمره بالای هفت آیلتس در همه مهارت‌ها باشند. نبود یکی از این شرایط در افراد متقاضی ویزای تخصص و اسکیل ورکر، به احتمال زیاد باعث عدم پذیرش درخواست آن‌ها برای مهاجرت می‌شود. برای مهاجرت به این کشور راه‌های دیگری هم وجود دارد، در ادامه این موارد را بررسی خواهیم کرد. 

 

راهکارهای مهاجرت به کشور کانادا:

مهاجرت به کانادا از طریق مدرک فنی و حرفه‌ای هم امکان پذیر است. یکی از راه‌های مهاجرت به کشور کانادا، استفاده از مدرک فنی و داشتن مهارت در این زمینه است. در صورتی که در مشاغل فنی که مورد توجه این کشور هستند، مهارت و سابقه کار دارید، می‌توانید از این طریق برای گرفتن ویزای کانادا اقدام کنید. استفاده از مدرک فنی و حرفه‌ای و اقدام برای مهاجرت از این طریق و استفاده از اسکیل ورکر ترید، یکی از شیوه‌های مناسب مهاجرت برای افرادی است که در زمینه‌ی خاصی مهارت و سابقه کار دارند. منظور از مهارت در این بخش کار و حرفه‌ای است که کشور کانادا به دنبال جذب نیرو در آن است. برای این که از این طریق اقدام به مهاجرت کنید و ویزای کانادا بگیرید، مدرک تحصیلی خاصی نیاز ندارید. هم چنین گرفتن ویزا از این طریق نیازی به داشتن نمره بالای آیلتس ندارد، اما یکی از نکات مهم در این زمینه داشتن جاب آفر از سوی یک کارفرمای کانادایی است. در واقع شرط لازم برای گرفتن ویزا از این طریق داشتن جاب آفر است.
مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر شیوه دیگر مهاجرت به این کشور است. یکی از شیوه‌های مناسب برای مهاجرت به کشور کانادا، استفاده از ویزای کاری و داشتن جاب آفر است. در صورتی که شما از یک شرکت کانادایی معتبر یک پیشنهاد کاری داشته باشید، می‌توانید از طریق گرفتن ویزای کاری به این کشور مهاجرت کنید. برای گرفتن ویزا از این طریق، پیشنهاد شغلی شما حتما باید از طرف این کشور تایید شود و جاب آفر شما معتبر باشد. با توجه به اعتبار شغلی که به شما پیشنهاد شده است، سطح شرکت کانادایی که به شما جاب آفر داده است، شرایط گرفتن اقامت دائم از این طریق متفاوت است. در واقع برای این که شما بتوانید از این طریق به گرفتن اقامت دائم اقدام کنید، به سطح کار شما بستگی دارد. اگر سطح شغل شما در حد مشاغل تخصصی و فنی باشد، شما می‌توانید برای اقامت دائم اقدام کنید. در صورتی که موفق به اخذ ویزای کاری از طریق جاب آفر شدید و به این کشور مهاجرت کردید، می‌توانید برای گرفتن اقامت دائم از طریق برنامه‌های فدرال و استان‌های این کشور اقدام کنید. 


روش‌های مختلف مهاجرت به کشور کانادا:

مهاجرت به کانادا از طریق گرفتن ویزای سرمایه گذاری یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به این کشور است. در این قسمت ویزای سرمایه گذاری کانادا را بررسی می‌کنیم. برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، شما باید بتوانید کار آفرینی کنید. برای این که از این طریق به کانادا مهاجرت کنید، باید به میزان کافی سرمایه داشته باشید تا بتوانید در این کشور کسب و کار راه اندازی کنید. برای این که در این کشور یک کسب و کار جدید راه اندازی کنید، یا این که اقدام به خرید کسب و کار کنید، نیاز به سرمایه دارید. مقدار سرمایه گذاری در هر یک از استان‌های این کشور متفاوت است، هر یک از این استان‌ها برنامه‌های مشخصی برای سرمایه گذاری دارند. برای مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری فعالیت‌های مختلفی وجود دارد. در برخی از استان‌های این کشور، برنامه‌های مربوط به سرمایه گذاری به گونه‌ای تنظیم می‌شوند که مسیر مستقیم گرفتن اقامت دائم را برای شما باز می‌کنند. در برخی دیگر از استان‌ها نیز سرمایه گذاری باعث می‌شود شما ویزای کار این کشور را دریافت کنید. بریتیش کلمبیا و انتاریو، از جمله استان‌های این کشور هستند که سرمایه گذاری در آن‌ها، منجر به گرفتن ویزای کاری می‌شود. در کل برای این که بتوانید ویزای کاری کشور کانادا را دریافت کنید، در این کشور به کار آفرینی و سرمایه گذاری مشغول شوید، بین 100 تا 400 هزار دلار سرمایه احتیاج دارید. 
مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ راهکار دیگر مهاجرت به این کشور است. یکی از شیوه‌های مناسب برای مهاجرت به کشور کانادا، اقدام از طریق استارت آپ است که در ادامه شرایط آن را بررسی خواهیم کرد. برای مهاجرت از این طریق نمره پنج آیلتس نیاز دارید،  باید صاحب یک ایده تجاری نوآورانه باشید و بتوانید تمامی هزینه‌های مربوط به زندگی در این کشور را پرداخت کنید. همه‌ی این موارد در واقع پیش نیاز مهاجرت به این کشور از طریق استارت آپ هستند. برنامه‌های مربوط به استارت آپ نیاز به تخصص دارند، اگر چه پیش نیازهای این برنامه ساده هستند اما برای انجام آن اقدامات پیچده‌تری لازم است. هر ساله هزاران پرونده برای گرفتن ویزا از این طریق، به اداره مهاجرت کانادا ارسال می‌شوند، از بین همه‌ی این پرونده‌ها تنها تعداد معدودی پذیرفته می‌شوند. 
مهاجرت به کانادا از طریق گرفتن ویزای توریستی نیز امکان پذیر است. در کنار همه‌ی راه‌هایی که برای مهاجرت به این کشور معرفی شد، ویزای توریستی نیز یکی از شیوه‌های مناسب برای مهاجرت به این کشور است. در واقع این شیوه اولین راهی است که توسط افراد متقاضی مهاجرت به این کشور انتخاب می‌شود. در کنار مزیت‌هایی که این شیوه برای مهاجرت دارد، مشکلاتی هم بعد از اخذ ویزا ممکن است ایجاد شوند. برای جلوگیری از هدر رفتن سرمایه و اتلاف وقت خود، پیش از هر گونه اقدام برای مهاجرت، تمامی جوانب را بررسی کنید. در واقع هر یک از این شیوه‌ها در کنار داشتن مزیت‌ها مشکلاتی هم دارند. قبل از استفاده از هر کدام از این روش‌ها، تمامی شرایط را بررسی کنید. 

 

جدید‌ترین شیوه‌های مهاجرت به کشور کانادا :

هر چند در سال 2021 تغییرات چندانی در شرایط مهاجرت به کانادا ایجاد نشد، اما برنامه‌های جدیدی به سیستم مهاجرتی این کشور اضافه شد. با توجه به شرایطی که در اثر انتشار ویروس کرونا در جهان ایجاد شد، تعداد مهاجران به این کشور هم دستخوش تغییرات زیادی شد. در سال‌های 2021 و 2020 در حدود 150 هزار کارت اقامت کمتر از شرایط معمول صادر شد. 
برای درخواست مهاجرت به کانادا مراحل مختلفی را باید طی کنید، در این بخش از مقاله این مراحل را بررسی خواهیم کرد. در گام اول و قبل از هرگونه اقدامی در این باره تحقیق کنید، همان طور که در بخش‌های پیش اشاره کردیم روش‌های مختلف برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. با انجام تحقیقات و بررسی راه‌های مختلف مهاجرت، بهترین روش که مناسب شما است را انتخاب کنید. مراحل تحقیقات و اقدام برای مهاجرت به شرح زیر است: ابتدا روش مورد نظر که مناسب شرایط شما است را انتخاب کنید. پیش نیازهای هر یک از روش‌ها را بررسی کنید. از کارشناسان این حوزه و وکلا وقت مشاوره بگیرید تا بتوانید با آگاهی و اطلاعات کافی تصمیم بگیرید. مدارک لازم برای اقدام به مهاجرت را بررسی کنید و تمامی مدارک لازم را جمع آوری کنید. در کنار این اقدامات حتما تلاش کنید که زبان خود را تقویت کنید. در مورد شرایط فرهنگی، جغرافیایی، سیاسی، آموزشی و اجتماعی کشور کانادا تحقیق کنید. مهارت‌های شغلی خود را بهبود دهید و تمامی اقدامات لازم برای ورود به یک کشور جدید را انجام دهید تا آمادگی لازم را برای مهاجرت کسب کنید. هر یک از شیوه‌هایی که برای مهاجرت به این کشور معرفی شدند، شرایط مخصوص به خود را دارند. بنابراین برای جمع آوری مدارک لازم و انجام هر گونه اقدام در این راستا، ابتدا این شرایط را به خوبی بررسی کنید.    

به خدمات اخذ ویزای تحصیلی بورسیه اخذ ویزای دائم نیاز دارید؟

آیا به دنبال بهترین مشاوره مهاجرتی هستید؟

تماس تلفنی با دفتر ایران روزهای کاری – از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۱۷:۳۰ به وقت ایران

ایران مهاجران مجری خدمات وقت سفارت، ویزای کانادا مرجعی معتبر برای عزیزانی خواهد بود که قصد سفر دارند ولی اطلاعات کافی در این زمینه را ندارند. با افتخار بسیاری از خدمات ما رایگان بوده و تنها در خدماتی که نیاز به صرف هزینه می باشد اقدام به دریافت هزینه می نماییم.

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار و اخبار ما ، خبرنامه ما را مشترک شوید

اطلاعات رسمی:

  • مشهد، خیابان فلسطین، فلسطین 19
  • ۰۵۱-۳۸۴۲۲۶۴۶
ساعت کاری:

روزهای کاری – از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۱۷:۳۰

تمامی حقوق برای سایت ایران مهاجران محفوظ است

طراحی و توسعه : web.twin

×
×
شروع مکالمه
یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید
× چگونه می‌توانیم به شما کمک کنیم؟